Пред осум години се кладел на Федерер

16 јуни, 20110
Пред осум години се кладел на Федерер

Обложувањето кое пред осум години го направил еден британец предизвикало големо внимание, бидејќи е поврзано со претсојниот настап на Вимблдон со Роже Федерер.

Поточно, Ник Њулајф во 2003 година уплатил во една лондонска обложувалница износ од 3032 долари, со обложување на тоа дека швајцарскиот тенисер ќе осови  седум титули на познатиот турнир Вимлдон до 2019 година. Коефициентот бил 67, а можната добивка изнесува 203.163 долари, со оглед на тоа дека ливчето е уплатено кога Федерер имал само една титула, ова било вистински храбар потег.

За жал, британецот минатата година почина на 59 годишна возраст, а во тестаментот напишал дека доколку листот биде добитен, целиот износ ќе го остави на една британска хуманитарна организација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma