Уште еден 3Д проект на Џејмс Камерон

16 јуни, 20110
Style: "hh-hanger"

Иако Џејмс Камерон е посветен на продолжението на Аватар, сепак има време и работи за уште еден 3Д проект. Станува збор за римејк на филмот “ Fantastic Voyage”. Но, тоа не е се. Најновите вести се дека тој ќе биде дел од екипата за научно фантастичниот проект “ Myth “.

За сега е познато дека освен Џејмс, овој проект ќе го продуцираат и Сем Вортингтон и Лоренцо Ди Бонавентура.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma