Прекрасното дрво на животот

25 јули, 20110
naslovnadrvo

Познатото „Дрво на животот“, икона на Дизниевото Животинско Царство, лоцирано е во тематскиот парк во Флорида, САД.
„Дрвото на животот“ скулптурирани 14 спрата во висина (над 40 метри), 15 метри во ширина, претставува централна икона во концептуалниот парк на Дизниевото Животинско Царство.

Од далеку фасцинира комплетната структурална појава. Како се приближувате, прекрасните детали се појавуваат пред вас. Интернационален тим оф уметници се здружија да имплементираат скоро 400 животни.

Интересен факт е тоа што ова дрво е само едно од неколкуте вештачки дрвја во околу 4 милиони билки во Дизниевото Животинско Царство. Не пропуштајте да го посетите „Дрвото на животот“ и истражете го самите внимателно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit