Премиерата на филмот на Angelina Jolie закажана за крајот на годинава

17 мај, 20110
angelina film

Режисерското деби на Angelina Jolie, на филмот насловен како “In The Land Of Blood and Honey” ќе биде премиерно прикажан во декември, поточно на 23 декември оваа година, во Америка.

Во филмот се раскажува за војната во Босна. Сакав да раскажам дека животот на луѓето е длабоко погоден за време на војната, изјавила Angelina пред новинарите. Таа инаку го напишала и сценариото за овој филм.

Како дел од актерската екипа на овој филм се Раде Шербеџија, Горан Костиќ, и Зана Марјановиќ, за кои Angelina изјавила дека се одлични соработници.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi