Преубави фотографии од Кралот на животните

25 декември, 20110
1

Лавот е втората најголема мачка во светот (само тигрите се поголеми), достигнува тежина и до повеќе од 250 килограми. Лавот живее во Африка и Азија. Животниот век во дивината му е од 10 до 14 години, додека во зоолошка градина тие можат да живеат и над 20 години.  Моќен и горд, лавот отсекогаш важел за крал на животните. Погледнете ги овие преубави фотографии од владетелот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber