Принцезата Кејт ја тренирале да стане Рамбо:)

4 август, 20110
Kate-Middleton-Wallpaper-002

Принцезата покрај нејзината природна убавина, одлучила малку и физички да зајакне. Кејт Мидлтон наводно подлегнала на SAS обука за да може да се одбрани од потенцијални киднапери.
Според извори на магазинот The Sun, Војвотката од Кембриџ којa по венчавката со Принцот Вилијам станала многу популарна морала да научи основни вештини на одбрана доколку се најде во заложничка ситуација.
“Кралската палата сакала да се осигура поради новиот стаус на Кејт, и да ја припреми во случај на таков напад.  “Таа е добро обучена за да се одбрани доколку нешто и се случи”, изјавил добро упатен извор за магазинот The Sun.
Тoj додал дека Вилијам на оваа обука бил подложен уште на 16 годишна возраст, “Овде тие учат како да постапат ментално и физички” кога би се нашле во опасна ситуација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit