Видео: Френк Синатра пее на градилиште!

4 август, 20110
frenksinatranov

Дали сте знаеле дека Френк Синатра пее на градилиштето и во текот на паузата за ручек?

Њујоркчанецот Гери Русо ги воодушеви неговите сограѓани. Тој работејќи на градилиштето одлучил да се релаксира со некои музика. На Втората Авенија запеала песната Summer Wind на Френк Синатра. И тоа толку добро профункционирало што сите присутни помислиле дека тој ја пее песната на плејбек.

Зад него стоел натписот кој на њујорчаните им порачува дека е момент да заборават на буката, гужвата и да уживаат во музиката. Покрај тоа што одлично го имитира Синатра, помалку и личи на него. Може да се каже дека станува збор за комплетно искуство.
Погледнете и слушнете го овој „Френк Синатра“:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi