Принцезата Кејт, советник за мода! Бог да чува :)))

20 август, 20110
Anne Hathaway naslovna

Јавна благодарност на една принцеза упатена кон друга.

Принцезата од филмот „The Princess Diaries“ – која ја глуми Ен Хатавеј,  јавно и се заблагодари на принцезата Кејт Мидлтон за нејзиниот придонес во светот на модата.

„Може ли да ја искажам мојата благодарност на Кејт Мидлтон? Таа е дама во вистинска смисла. Во Холивуд веќе долго време се практикува оној „валкан“ изглед на лоша девојка. Јас навистина се обидував да се вклопам во целата таа работа. Но, искрено, не ми одговараше. Таквиот изглед навистина не ми прилегаше. Се додека не се појави Кејт, која направи елегантниот изглед повторно да се врати во мода. “ – изјави Ен за списанието „USA Today“.

Позитивната промена се познава, бидејќи Ен Хатавеј изгледаше прекрасно на црвеннот тепих  во фустан на Александар Мек Квин, еден од омилените дизајнери на „Војводката од Кембриџ“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi