Пронајдени се фотографии кои ги потврдуваат оргиите на Берлускони

23 март, 20110
silvio_berlusconi

Италијанското обвинителство сега има цврсти докази во рацете, откако ги пронајдоа фотографиите кои се направени за време на оргијањето во кое учествуваше Силвио Берлускони.

Овие фотографии се пронајдени во компјутерите , фотоапаратите и камерите кои беа запленети откако почна истражувањето. Меѓу фотографиите се најде и онаа од поранешната девојка на фудбалерот Сити Балотеља, Барбара Гере облечена во полициска униформа. На фотографиите јасно се гледа оргијањето, со што сега нема да биде тешко да се донесе вистинската одлука.

http://www.youtube.com/watch?v=a87cZLkrxmc&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi