Пронајдено совршено сочувано младо од мамут !

22 август, 20110
mamut naslovna

Локалните руски власти објавија, дека локален ренџер, вработен како чувар на ирваси во рускиот дел на Арктикот открил совршен сочуван труп на  младенче  од мамут.

Ренџерот едномесечното младенче го открил копајќи на платформа. На истиот начин пред четири години негов колега открил женка мамут стара 40,000 години.

Телото на младенчето е совршено сочувано, неговата кожа и внатрешни органи се во совршена состојба. Трупот ќе биде пренесен во главниот град на регионот Салекхард како би се продолжило со неговото истражување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit