Прошетка по неверојатно убавиот остров Comacina на езерото Комо

25 јануари, 20110
1295986585_38

Комо езерото кое е едно од поголемите во Европа, со 410 метри длабочина,се наоѓа во Италија. Убавината на островот и езерото можат да се видат и во филмовите “Дванесетмина на океан”, “Казино Ројал” и на следниве фотографии. Уживајте во прошетката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi