Против пушење со хипноза! И тоа го има во политиката :)

17 јули, 20111
72267

Хрватските медиуми пренесуваат дека, Петар Чобанковиќ вицепремиер и министер за земјодеслтво на Хрватска, кој е инаку закоравен пушач, го победил својот наголем порок – цигарите! Не го победил ниту со силна волја, ниту со фластери, ниту пак со електронските цигари, туку со хипноза!

Тој одлуката за лечење со хипноза ја донел пред неколку месеци, кога прифатил посебен третман за одвикнување од пушењето. Од тогаш тој немал запалено цигара, а немал качено ни повеќе килограми.

Негов близок соработник изјавил дека Чобанковиќ се одлучил на овој потег бидејќи бил свесен колку било пушењето штетно, сега тој се чуствувал многу подобро, свежи и одморено.

One comment

  • yeah

    17 јули, 2011 at 19:07

    aman druze kazuvaj adresa na hipnotizerot…:)

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit