Прв холограмски концерт во историјата

15 април, 20110
alis kuper

Американската рок група “Alice Cooper” ќе одржи концерт на 11-ти мај во Лондон. Тоа ќе биде прв холограмски концерт во историјата, пренесува Класик рок.

Натапот ќе биде снимен во едно холивудско студио и ќе биде прикажан во Лондон на видео бим во должина од осум метри. На публиката тоа ќе и изгледа како настапот да е во живо. Воедно тоа е прв концерт на “Alice Cooper” во Британија од 1972 година.

Не можевме да одолееме на ова искуство да се појавиме на холограмите и да имаме концерт од другата страна на Атлантикот, изјавил 63 годишниот пејач.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi