Првата копија од венчаницата на Kate е направена за пет часа од моментот на нејзино прво покажување

4 мај, 20110
vencanica

Кога Kate се појави за прв пат во својата венчаница, излегувајќи од автомобилот сите дизајнери беа вперени кон нејзиниот фустан. Веднаш по тоа започна трката кој прв ќе ја напрви копијата на венчаницата која е дело на дизајнерката Sarah Burton од модната куќа Alexander McQueen.

Најбрза била британската шивачка Lucie Konirova која успеала да ја направи венчаницата за само пет часа.

Инаку првата невеста која облекла копија на венчаницата на Kate е една кинескиња која правела свадба 36 часа, по кралската свадба.

Кинеската копија чини 200 долари за парче.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma