Првото видео од астероидот кој синоќа помина покрај Земјата

9 ноември, 20110
as

Големиот астероид кој беше најавен дека ќе помине после полноќ покрај нашата Земја, НАСА успеа да ги следи со радио телескоп. Ова е првата снимка од големиот астероид  2005 YU55.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cIwX0Qeid9o

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş