Путин повторно во акција: Се качува по карпи, витка тави

3 август, 20111
putin

Владимир Путин бил во посета на младински камп на езерото Селингер во провинцијата Твер. Откако одржал говор пред посетителите на кампот кои биле дојдени од 84 руски региони, не можел да одолее на предизвикот и веднаш се пуштил во акција.

Путин облечен во кошула, панталони и чевли, се искачил на вештачки карпи, потоа земал тава и почнал да ја витка. На крај повикал неколку посетители од кампот и се натпреварувал во туркање со рака.

One comment

  • gaga

    3 август, 2011 at 10:40

    go sakam choekov! i djam moze da svitka!!!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit