Жените попрво ќе се откажат од партнерот, отколку од шминката

3 август, 20110
zeni

Опсесијата на жените со козметичките производи не е од поно време, но фактот дека агресивните кампањи на козметичките компании и понатаму го зголемуваат износот кои жените се спремни да издвојат голема сума пари во служба на нивната убавина.

Според најново истражување, спроведено токму на оваа тема, покажало дека припадничките на понежниот пол во текот на својот живот трошат околу 100.000 фунти на производи кои им ветуваат “вечна“ младост, ослободување од бори, акни итн.

Во периодот од 16 до 65 години жените неделно трошат во просек 40 фунти, додека  на годишно ниво таа сума изнесува околу 2000 фунти.

Истражувањето покажало и интересен избор кој жените би го направиле доколку би морале да изберат меѓу шминки и дечковци.

Поточно, дури 57% од испитаните жени изјавиле дека пре би се откажале од врската со пратнерот, отколку да се откажат од шминката, а две третини од нив попрво би ги потрошиле парите на козметика отколку на вечера со момчето.

А за повеќе да се докаже опсесивноста на жените со козметиката, говори и податокот дека повеќето жени во својата чанта секогаш носат во просек 16 козметички производи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit