Рајан Квентен му го спаси животот на еден случаен минувач

4 април, 20110
rayan

Австралискиот актер, Рајан Квентен, познат по својата улога во серискиот филм “ Вкусот на крвта” иако немаше улога на херој, сепак во приватниот живот тој ја покажа својата храброст и човечност.

Додека тој се возел со својот автомобил, на улицата забележал некој маж, кој лежел на улицата и крварел. Рајан веднаш излегол од автомобилот и се упатил кон него. Викнал брза помош и останал покрај мажот се додека не пристигне возилото на брзата помош.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/