Сега сингл, а следи и албум од Backstreet Boys и New Kids On The Block

4 април, 20110
nkotbsb

Најновата информација поврзана со машките бендови Backstreet Boys и New Kids On The Block е дека тие го снимале првиот заеднички сингл. Како надоврзување на ова најавиле и заеднички албум, кој треба да се појави многу наскоро. На овој албум ќе ја има нивната заедничка песна “ Don’t turn off the lights” како и нивните засебни албуми.

Обеденувањето на овие два бенда носи и промена на името, па така нивното заедничко име гласи NKOTBSB.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/