Реал има замена за Мурињо

31 март, 20110
r

Неколку шпански медиуми веќе ја пренесоа информацијата дека мадридски Реал веќе пронашол замена за Жозе Мурињо, доколку Португалецот одлучи на крајот на сзоната да го напушти тренерското место на оваа екипа. Имаено, Рафа Бенитез веќе потпишал пред договор со преседателот на клубот, Флорентино Перез за во лето да го превземе тимот и да се врати во Шпанија каде ги предводеше тимовите на Валенсија и Тенерифе.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi