Рецепт за либидото на партнерот

24 февруари, 20110
recept za maskoto libido

Цинкот има клучна улога за синтезата на тестостеронот. Тој е присутен во голема количина во машките полови жлезди.

За жал истражувањата покажуваат дека речиси 90% од европејците не ја внесуваат потребната количина преку храната.

За да се надомести недостатокот почетете го вашиот партнер со остриги, бифтек, јагнешко месо, мисирка, сирење или житарици. Нема да се покаете!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi