Red Hot Chili Peppers со нов албум во август

7 јуни, 20110
MTV Australia Video Music Awards 2007

Десеттиот студиски албум на Red Hot Chili Peppers е веќе готов и на пазарот ќе се најде на 29 август. Албумот е наречен “” I’m With You”.

Албумот го продуцирал легендарниуот Рик Рубин. Песна со која тие го најавуваат албумот е “The Adventures of Raindance Maggie”, која ќе може да ја слушнеме на 18-ти јули.

Ова е прв албум на бендот по “One Hot Minute” кој беше објавен во 1995 година. На новиот албум ќе го нема гитаристот Џон Фрушианте кој го напушти бендот во 2009 година, а него го замени Џош Клингхофер.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/