Ред Хот ја враќаат Чили треската во мода! НОВ СПОТ! НОВ АЛБУМ!

20 август, 20110
red-hot-chili-peppers

Деновиве калифорниските црвени жешки пиперчиња го пуштија видео записот за првиот хит сингл „The Adventures of Rain Dance Maggie “ од својот сеуште неиздаден 10-ти студиски албум насловен како „I’m with you“. Видеото за синглот е снимано на кров од познатата Венис Бич во Калифорнија на кој може да се забележи дека годините сеуште не можат да ги зауздат и да ги смират енергичниве „момци“, иако веќе ги раситнуваат педесетите.

Издавањето на албумот е планирано за некои 10 дена т.е 30-ти август. Ако веќе го имате слушнато хит синлов зачувајте ги коментарите, зошто Чили Пеперси најавуваат музичко шаренило  на албумот, но сепак во нивниот препознатлив фанк-алтернатив рок стил.

„I’m with you“ го „запржија“ со новиот член на групата Још Клингхофер, кој може ја има најтешката работа на светот – да го замени легендарниот музичар , а пред се еден од најдобрите гитаристи на сите времиња, Џон Фрушанте, кој го напушти бендот и се посвети на соло проектите.

Како што веќе спомнавме на 30-ти август албумот се пушта во продажба, а на истиот ден Пеперсите ќе настапуваат во Колоњ, Германија. Настапот во живо сателитски ќе се пренесува до сите поголеми кина насекаде низ светот под наслов „RED HOT CHILI PEPPERS LIVE: I’M WITH YOU“.

И како за крај една препорака: „Зачувајте си го музичкиот метаболизам , зошто Пеперси ја враќаат чили треската во мода“!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit