Релаксирачка купка

20 јануари, 20110
bath

Релаксирачката купка е терапевтско искуство, кое ги ослободува отровите, ја олеснува мускулната тензија и вкочанетост на зглобовите, го јакне имунитетот, и најважно од се, го подобрува менталното здравје. Во топлата вода се зголемува циркулацијата на крвта, се отвораат порите и се релаксираат мускулите. Морската сол и етеричните масла вршат исцелување на телото и духот. Тоа е природен начин за лекување на емоционалните и психолошките нарушувања како депресија, несоница, нервна напнатост, хроничен стрес и анксиозност. Етеричните масла може да ви помогннат да го релаксирате своето тело и ум. Маслото од јасмин помага за депресија, го смирува нервниот систем и го подобрува расположението. Лимонот е добр за менталниот замор и стрес, и има ревитализациски ефект на нервниот систем. Лавсндата е добра за депресија, несоница, и вознемиреност.
Сандаловото дрво е добро за стресот, нервната исцрпеност, депресија и страв. Маслото од роза помага кај емоционалните проблеми, депресија, тага и страв.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi