Ресторан каде сами си ловите риба

1 јуни, 20111
tofugu_fishing1

Во ресторанот Zauo, покрај тоа што можете да вкусите извонредни специјалитети, можете и супер да се забавувате, бидејќи ви е дозволено сами да си ја фатите рибата и да им кажете на готвачите како да ви ја приготват, доколку имате специјални барања.

Во Zauo ќе бидете опколени со аквариуми и можете да седите на бродови, а вработените ќе ви дадат неколку мамци и трски за ловење рива. Местото можеби е помалку чудно, но како што говорат многуте гости кои го посетиле нуди неверојатна забава.

Ресторанот се наоѓа во Јапонија.

 

 

One comment

  • todor

    1 јуни, 2011 at 20:29

    Ne mora da odite do japan ima vakvi i vo kriva palanka:)

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma