Ресторан за канибалисти! Каде ако не во Јапан! :)

4 ноември, 20110
036

Знаеме дека во Јапонија има многу чудни работи, како и разни и необични ресторани.

Но, на овој му нема рамен, ресторанот  „Human Banket“ во Токио ќе направи да се почувствувате како вистински канибал.

Се подразбира специјалитетот е човечко месо, а на масата ќе ве дочека вештачко тело на човек кое е отворено па вие си зимате од кои органи сакате…

Сопствениците се потрудиле ова да изгледа навистина вистинито и реално, па дури телото кое ви е сервирано крвари додека јадете…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş