Домот на легендата Мајкл Џ. Фокс

4 ноември, 20110
michael_j_fox_big1

Легендата од „Враќање во иднината“, чија кариера за жал мораше да заврши поради болест, со својата сопруга и деца мирот го пронаоѓа во домот во Саутемптон, Њујорк.

Куќата градена во широк аристократски стил е еден вид прибежиште за овој легендарен актер каде го поминува поголемиот дел од времето, а наводно го купил за 6,3 милиони долари.

Куќата има 6 спални соби, 7 бањи, 7 камини, винарска визба, 250 метри квадратни куќарка за гости, базен со спа, огромна кујна и прекрасна градина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş