Ријана е жена на годината!

27 јули, 20110
Rihanna+1

Италијанското издание на магазинот Вог ја прогласи жената на годината, а тоа е Ријана.

Како објаснување зошто Ријана е прогласена за жена на годината, магазинот ги наведе: хуманитарната работа, успешната музичка кариера, како и успешното соочување со животните проблеми, а тоа се однесува на односот со раперот Крис Браун.

Оваа година Ријана беше актуелна по многу хитови, видео записи заради кои се крена многу прашина, но секогаш беше на врвот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi