Ријана го изедначи рекордот на Елвис Присли

9 јануари, 20110
rihanna1

Познатата R&B пејачка од Барбадос Ријана стана број еден на британските официјални топ листи пет години по ред, јавува БиБиСи. Последниот музичар кој успеал во тоа беше Елвис Присли. Тој имаше барем еден број еден на топ листите секоја година од 1957 до 1963 година. Ријана во музичката историја влезе со хитот Whats my name, кој се искачи на прво место. Песната е од нејзиниот нов албум, , кој беше објавен во ноември, а, исто така, број еден најдобро продаван албум во Британија. Нејзината серија од хитови и имено првиот топ хит на листите започна во 2007 година, со мега популарната песна Umbrella.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi