Ријана кралица на карневалот

2 август, 20110
rijana-naslovna

Откако пред неколку дена во едиторијалот на магазинот Гламур, му покажа на светот дека и таа може да биде елегантна и гламурозна, кратко и требаше на Ријана да се врати на својот препознатлив кичаст стил.

Сепак, станува збор за карневалот Kadooment Day, во родниот Барбадос, а Ријана очигледно едвај чекаше да се разголи и да ги покаже своите облини. Дождот кој во еден момент почнал да паѓа не ја спречило суперѕвездата да се абавува.

Ријана танцувала провокативно, а на публиката испраќала бакнежи и одлично се забавувала.

“Мој дом, моја земја, мој народ…Барбадос“, напишала подоцна на својот твитер профил.

Поради својата поуларност таа е прогласена и за кралица на карневалот.

Kadooment Day е традиционален празник на Барбадос, каде луѓето се маскираат и бараат среќа во одгледувањето на шеќерна трска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit