Ријана нема да настапи во Хрватска и Словенија

7 февруари, 20110
Red_Hair_Rihanna

Неколку недели во Хрватска се објавуваа лажни информации за концертот на Ријана, иако никоја од концертните агенции во земјата немаше потврдено ваков настан. Но, дека е вистина само измама на јавноста, потврдило и раководството на менаџментот на познатата пејачка од Барбадос. Поади различните натписи за доаѓањето на Ријана во Љубљана и Сплит, во јуни оваа година, Live Nation, заедно со менаџментот на пејачката ја демнатирале таа вест. Ријана европската турнеја ќе ја започне кон крајот на оваа година, и моментално нема планови за дополнителни концерти, особено не толку рано во јуни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi