Топ 10 одмаралишта за да го прославите Валентајн

7 февруари, 20110
Million Package

Се наближува празникот на вљубените, па одмаралиштата ширум светот се трудат да дадат што попримамливи понуди со цел да ги привлечат заљубените гулапчиња. Се нудат екстравагантни пакети, кои нудат максимален луксуз, комфорт, со романтични вечери, релакс масажи и слично. Но, и цените исто така одговараат на максималниот луксуз. Цените за вечер се движат од 500.000 долари па надолу. Незаборавната вечер, во ресторан со поглед на големите метрополи, услугата достапна на 24 часа, песочните плажи…достапни само за оние со подлабог џеб. Еве ги најдобрите 10 места за прославување на Валентајн.

“Million Package”, Kona Village Resort, Kailua Kona, Hawaii“Diamond Indulgence”, Trump SoHo, New York City “Fantasy Versace Weekend”, The Villa by Barton G., Miami“‘The Proposal Package” at Resorts Casino Hotel, Atlantic City, New Jersey“Sky’s the Limit”, Omni Bedford Springs Resort & Spa, Bedford, Pennsylvania“Package 14” , Duane Street Hotel, New York City“Out of Africa Romance” at Sanctuary Baines’ Camp, Botswana, Africa“Pillow Talk” ,Milliken Creek Inn & Spa, Napa Valley, CaliforniaBoyz II Men “Love Cruise” ,Carnival Imagination“The Roman Tower”, Pocono Palace, East Stroudsburg, Pennsylvania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi