Ријана со 18 номинации на Billboard Music Awards

14 април, 20110
rihanna-chanced

На 22-ри мај ќе се одржи доделувањето на Billboard music Awards, каде Ријана доминира со најмногу номинации. Таа има 18 номинации, за женски изведувач на годината, за најдобра музичка соработка номинирана со синглот”Love the way you lie”, најдобар артист и многу други.

Веднаш по неа е раперот Еминем со 16 номинации, Лејди Гага и Џастин Бибер со по 12 номинации, Бруно Марс со 11.

Номинациите се направени врз основа на застапеноста на уметниците на Билбордовата листа од крајот на февруари 2010 до март оваа година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi