Ријана ужива во садо-мазо

1 февруари, 20110
rihanna 1

Ријана деновиве го снимаше видео записот за песна од најновиот албум “Loud”, “S&M”. Стиховите од песната зборуваат за садомазохистичките уживања во сексуалниот однос. Спотот премиерно ќе биде покажан на MTV, следната недела. Режисерката на спотот Мелина Матсоукас изјави дека инспирацијата за спотот ја пронашла во садо-мазохистичкиот однос на Ријана кон медиумите. Не се во прашање само катанци и ланци, во спотот има поп-арт мотиви, на кои инсистираше Ријана, изјави Мелина. Во фокусот пред се е шарена и весела атмосфера. На снимањето на спотот Ријана користи многу еротски помагала, гумени кукли, латекс и слично.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi