Ријана за еден час ќе заработи 500.000 долари

22 февруари, 20110
rihanna 1

Греми доботничката, Ријана во последниов период има доста ангажмани, но овој е дефинитивно еден од поскапите. Пејачката од Барбадос ќе пее на хуманитарната вечер, чии средства ќе бидат наменети за институтот за борба против ракот “Dejna Farber”.
Ријана за овој ангажман ќе добие 500.000 долари. Таа ќе има за задача да ги забавува гостите еден час. Најавено е дека ќе има 600 гости, кои ќе купат карти по цена од 2.000 до 20.000 долари.
Настанот ќе се оддржи на имотот на милијардерот Доналд Трамп “Mar a Largo”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma