Риси Витерспун се омажи

28 март, 20110
how do you know 2 141210

Американската актерка Риси Витерспун по втор пат застана на лудиот камен. Таа се венчаше со еден од најмоќните филмски агенти, Џим Тот со кого беше во врска една година.

Свадбената церемонија се одржала во градчето Ојаија кое е одалежено 150 километри од Лос Анџелес и важи за едно од најпознатите засолништа на славните од Холивуд.

На свадбата меѓу присутните беа и: Рене Зелвегер, Селма Хајек, Тоби Мегваер, како и нејзиниот поранешен сопруг Рајан Филипе со кого беше во брак девет години и имаат две деца.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi