Роби Вилијамс сеуште нема положено возачки испит

22 јуни, 20110
Robbie_Williams_1

Во едно интервју Роби Вилијамс открива дека тој никогаш не полагал возачки испит. Иако има 37 години и го фасцинираат автомобили, никогаш не бил на полагање. “Во Лондон, сообраќајот е толку ужасен што морате сегде да одите со такси. Така што сега сум без возачка дозвола, во Лос Анџелес”, открива Роби.

“Би сакал да можев да се споредам со некој спортски автомобил, но јас сум повеќе како комбе. Тоа е удобно,со голема плазма, сигурен и одличен за опуштање, а таков сум и јас“, вели Вилијамс.

Роби го фасцинираат мотори и постојано ги следи трките. Тој не открива кога планира или дали воопшто размислува да некогаш да го положи возачкиот испит и самиот да седне позади воланот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma