Роби Вилијамс снима нов албум… скроз добар :)

21 август, 20110
ROBBIE_WILLIAMS_GOSSIP_NEWS_99

И покрај тоа што аврши само со Take That турнеја, Роби Вилијамс неодамна излјави  дека се враќа во Лос Анџелес и напорно ќе работи за стиховите на неговиот деветти соло албум.

Тој напиша:

-Напредок? Напишав се што е потребно да се заврши- нели сум добро момче? Сакам изјави за мојата музика – но овој албум од далеку ми е најдоследен. Имаме богатство на синглови-какви среќни денови. На мојата сонг сет листа напишав дата и за идната турнеа- возбудливо.

-“Јас и мојот мајмун” песната не успеа, само јас не верувам дека можам да се сетам на текстот, може ли да ме потсетите?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi