Робин Вилијамс се ожени!!! Ама по трет пат. Со среќа нека му е:)

25 октомври, 20110
0

Ова е трет брак за комичарот Робин Вилијамс. Актерот минатата година се разведе од неговата втора сопруга Марши. Робин има три деца, Захариј (28) од неговиот прв брак со Валери, и Зелда (22) и Коди (19) од неговиот втор брак со Марши.
Според пишувањето на Гардијан, двојката се сретнала кратко време по операција на срцето која ја имал Вилијамс во средината на 2009 година, и исто така неговите деца биле задоволни од изборот на “младата”.
На свадбата присуствувале многу познати личности од светот на шоу бизнисот како Стивен Спилберг, Џорџ Лукас, Били Кристал и др.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi