Робинка

1 август, 20110
lorenzo-moscio-rio-prostitution-012

Исповед на проститутката Д. П.: Миливој ме држеше осум години затворена во мала соба, а една вечер ми донесе десет клиенти

Крагуевац – Д. П. (29 години) беше осум години роб на Миливој, 56 годишен маж од Крагуевац. Тој ја држеше заклучена оваа несреќна девојка на вториот кат во ноќниот клуб “Метро”, каде што работела како келнерка и проститутка. Миливој, секојдневно ја тепал и понижувал Д. П., а имала дозвола да отиде само до фризерскиот салон но, во придружба на неговата сопруга.

Миливој против кого подоцна беше подигнато и обвинение за убиство како и за организирање на ланец на трговија со луѓе. Во текот на истрагата, полицијата на катот во ноќниот клуб ја најдоа заклучена Д. П., кој беше запоставена и физички малтретирана.

Д. П., иако со нарушено ментално здравје, успеа накратко да го раскаже осумгодишниот пекол, кој претставувал секојдневен живот за неа.

– Поминав осум години под клуч и секојдневно бев дел од пеколот.  Миливој ме чуваат во домашен притвор од 2003 година, а неговата сопруга Сузана од 2006 година започна да му помага во тоа. Секој ден ме тепаа и психички и физички ме малтретираа. Една ноќ ми донесоа во собата десет клиенти – со тивок глас раскажува Д. П.

– Секоја вечер, наплаќаа од 800 до 1.200 динари, на еден муштерија, во зависност од тоа што ќе се договореа, кои услуги да му ги пружам. Ниту еднаш не рекоа дека сум “зафатена“ или дека не можам, морав сите да ги “услужам“, – продолжува Д.П.

– Осум години бев заклучен во соба од девет метри квадратни со мал прозор. Миливој и Сузи ми дозволуваа да излезам само до продавницата или до фризерскиот салон, кои се наоѓаа преку улицата, но и тогаш бев под нивен надзор. Имав точно 15 абортуси. Исклучиво со нив двајца одев во болница да абортирам – ја раскажува својата трогателна приказна.

Д. П. објаснува дека Миливој и физички ја малтретирал.

– После секој абортус тортурата продолжуваше, како ништо да не се случило. Морав и тогаш да примам клиенти. Доколку само еден збор изустев, Миливој ќе започнеше да ме тепа со тупаници и со нозе по лицето и по цело тело. Или пак ќе ми ја зграпчење главата и ќе започнеше да ми ја удира во ѕид. Но, многу често и клиентите кои ми ги носеа физички ме малтретираа – раскажува Д.П.

– Сега, се обидувам да најдам начин како да продолжам со животот, како да ги “излечам“ сите лузни кои ги добив во текот на овие осум години. Искрено, се надевам дека со текот на времето ќе успеам да ги искусам убавите работи во животот – ја заврши својата приказна Д.П.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit