Роботите од Брикстон

1 јули, 20110
Роботите од Брикстон

Роботите работници од Брикстон кои се борат за физички и мета физички опстанок е нов краток неверојатно интелигентен филм од Kibwe Tavares.

Низ само пет минути ќе го видите внатрешниот градски живот на роботите во јужен Лондон, а немојте да се изненадите доколку снимките ве потсетубаат на Брикстон немирите од 1981 година, тоа е целта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/