Rod Stewart награда за животно дело

29 април, 20110
rod-stewart_1008014c

66 годишниот рокер Род Стујард ја прими нагарадата од Founders за животно дело на редовната годишна свечена вечера во организација ASCAP компанија која ги собира приходите од авторските права на текстописците кога нивните песни јавно се изведуваат.

Пејачот на церемонијата пристигнал со својата сопруга и со пет од осумте деца. Неговата последна хит песна Forever Young од 1998 година.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber