Рок ѕвездите некогаш и денес

26 јули, 20110
Keith Richards, The Rolling Stones

Многу од рок идолите на 60-те,  70-те и 80-те години се сеуште на сцена и тоа сеуште многу успешни.

Годините и самиот луд живот ги милувал повеќе или помалку па се одразило како така на изгледот. Најсвежи фотографии како тие изгледаат денес споредни со некогаш оддамна.

Axl Rose
Bob Dylan
Bono
Keith Richards
David Bowie
Debbie Harry
Grace Slick
Iggy Pop
James Hetfield
Jon Bon Jovi
Michael Philip Jagger
Ozzy Osbourne
Robert Plant
Slash
Steven Tyler
Sting

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit