Романтичните правила се минато!

10 ноември, 20110
2

„Придржувањето на веќе старите правила нема да доведе до ништо убаво“, тврдат експертите. Еве што велат тие за правилото –  „Никаков секс за време на прв состанок“. Тоа го приглушува внатрешниот глас да се насладите на она што ви доаѓа од внатре. Тие тврдат дека голем дел од успешните врски почнале со случаен секс.

Ако зборуваме за правилото кое забранува живеење под ист покрив пред брак, Центарот за статистика го објаснува обратното. Живеењето заедно пред свадба не влијае на успешноста на бракот, бидејќи најважно е чесно да си ги признаете чуствата и желбите еден на друг пред брак.

По добро е да се придржувате кон други правила за успешна врска – намалете ги разговорите за пари, не си легнувајте скарани и правете страстен секс спонтано.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş