Роналдо како искусен џудо мајстор! Браво! Видете видео :)

22 јули, 20110
Cristiano-Ronaldo-001

Фудбалерите на Реал Мадрид ја запишаа втората победа на припремите во склоп на турнеите по Сад, а оваа средба ја одбележа најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо.

Освен впечатливата игра, овој фудбалер изненади со неочекуваниот потег во 56-та минута како џудо борач без многу мака го “сруши” 23 годишниот играч на Чивас.

http://www.youtube.com/watch?v=XA1A2huCH0k&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit