Сакате пиво? Го сакаат и комарците

3 јули, 20110
images

Ништо неможе да ве освежи како чаша ладно пиво? Добро, продолжете така, но намачкајте се со “аутан”, бидејќи оние кои пијат чаша пиво или две дневно, привлекуваат повеќе комарци од оние кои не пијат.

Лугето што пијат пиво на комарците им се попривлечни дури за 15 пати повеќе за разлика од оние кои не пијат, покажало истражувањето спроведено во Монпелие.

Научниците велат дека комарците ги привлекува здивот по пиење пиво,кое доведува до намалена одбраната на човечки убоди. Исто така, комарците ги привлекува јаглерод диоксид, кој по пиење пиво генерира повеќе од вообичаено.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/