Сакате сини очи??? Малку време, многу пари и ваши се :)))

14 ноември, 20110
oci

Отсекогаш сте сакале сини очи, но не сакате постојано да носите леќи? Решението за вашиот проблем пристигна – едноставна операција, која ќе трае околу 20 секунди. Благодарение на технологијата д-р Хомер – LT, која се состои во отстранување на кафениот пингмент од очите, ќе можете да го имате оној нежен поглед ккој од секогаш сте го посакувале.

Доктор Грег Хомер од САД е заслужен за развој на ласер техника која го отстранува површинскиот слој каде се наоѓа кафениот пигмент и ги остава очите во нивната природна сина боја. По интервенцијата, промена на бојата ќе ја забележите за две до три недели.

Во моментот д-р Хомер работи на последните детали околу оваа нова технологија и спроведува дополнителни испитувања за влијанието на ласерот врз долгорочните последици врз очите. Засега, испитуваата покажаа дека оваа интервенција е сосема безбедна и дека нема негативни последици врз видот на пациентот.

Операцијата ќе чини околу 3.600 евра, а ќе „влезе во употреба“ за 18 месеци. Дотога размислете добро, затоа што промената на бојата на вашите очи од кафени во сини е трајна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş