Само Мерил Стрип може да биде Маргарет Тачер

8 јули, 20110
meryl2

Многу луѓе ја сакаа, многу ја ценеа и многу ја мразеа…но таа стана дел од историјата – Маргарет Тачер.

Конзервативната британска премиерка, почитувана меѓу традиционалистите и капиталистите, а напаѓана од страна на прогресивците и работничката класа, доволно е интригантна и важна историска личност со што доби и своја филмска биографија.

Познатата “железна дама”, како што многумина ја нарекуваа, ја игра еднакво легендарната Мерил Стрип.

Како Мерил Стрип ја прикажала британската премиерка која ја памети целиот свет можеме да видиме во првиот трејлер за овој филм кој е во режија на Филид Лојд.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Im2UvBs_gfs&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit