Само за храбрите

3 мај, 20110
Само за храбрите

Кинеската планина Hua Shan е една од петте свети кинески планини и една од најпопуларните туристички атракции на оваа земја. Туристите ја сакаат поради прекрасната природа и скриените храмови, а оние кои имаат по авантуристички дух поради опасните планински стази. Ова е совршено место за зависниците од адреналин и за оние кои не се плашат од висина и не патат од акрофобија.

За да се искачите на еден од врвовите на оваа планина, не ви треба алпинистичка опрема, туку многу храброст.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi