Санадер во критична состојба! Префрлен на “Ребро“! Лекарите загржени за неговото здравје!

26 јули, 20110
sanader_3

Поранешниот премиер на Хрватска, наводно изгубил скоро 20 килограми тежина за помалку од месец дена, иако не бил на диета. Притворениот поранешен премиер Иво Санадер денеска во болинцата “Ребро“ направил детален лекаркски преглед. Испитувањата кои Санадер ги направил минатата недела во затворската болница, наводно покажале дека проблемот кој веќе два месеци го има со ногата е предизвикан од судеков синдром.

Но по се изгледа дека тоа не е единствениот проблем на Санадер, бидејќи лекарите поради висока седиментација и проблеми со слезината го пратиле на дополнителни тестирања. Тоа вклучувало преглед на крвта, срцето, белите дробови, гастроскопија, колоноскопија и ултразвук на абдоменалната празнина.

Лекарите наводно биле многу загрижени, што поранешниот премиер нагло ослабел. Некои кои го имале видено велат дека тој  не личи на себе, изгубил 20 килограми, а не држел диета.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit